Čudesan svijet knjiga
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPortalGalleryPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kakve žanrove najčešće čitate?

Go down 
+24
Christine von Cahill
Andy
Lilah
BookLover
Linn
Corto Maltese
Girl in Edwards arms
Iva
andriana0
Amariee
Marina
*Nefertiti*
Carla Elisabeth Parker
CeLuLoiD
josie
Ines Emma
Lena Reve
Natalie
Jayne
*deich*
Killalla
H-elly
Valentinchy
Penelope
28 posters

Kakve knjige najčešće čitate?
Fantasy
Kakve žanrove najčešće čitate? I_vote_lcap54%Kakve žanrove najčešće čitate? I_vote_rcap
 54% [ 27 ]
Ljubavne
Kakve žanrove najčešće čitate? I_vote_lcap30%Kakve žanrove najčešće čitate? I_vote_rcap
 30% [ 15 ]
Horor
Kakve žanrove najčešće čitate? I_vote_lcap6%Kakve žanrove najčešće čitate? I_vote_rcap
 6% [ 3 ]
Drame
Kakve žanrove najčešće čitate? I_vote_lcap10%Kakve žanrove najčešće čitate? I_vote_rcap
 10% [ 5 ]
Ukupno glasova : 50
 

Autor/icaPoruka
Penelope
Administratorica
Penelope


Broj postova : 1120
Join date : 13.09.2009
Lokacija : Finavir

Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptypon stu 30, 2009 3:25 am

Volite li više čitati ljubavne romane ili pak obožavate fantasy? Obrazložite ukratko svoj odabir.


Zadnja promjena: Penelope; pon pro 28, 2009 9:07 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
https://svijetknjiga.forumcroatian.com
Valentinchy
Čitatelj
Valentinchy


Broj postova : 635
Join date : 18.09.2009
Age : 30
Lokacija : Between sleep and awake

Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptypon stu 30, 2009 11:28 am

Od svih žanrova najviše volim čitati ljubavne romane, horore i fantasy. Kakve žanrove najčešće čitate? Icon_biggrin
Svaki od tih žanrova po nečemu je poseban i svaki me nečime privlači, no mogla bih izdvojiti ljubavne romane kao najdraže. Kakve žanrove najčešće čitate? Herz
Više volim svjetlije teme kao što je ljubav pa je zato i moj odabir vjerojatno takav. Fantasy mi je drag jer volim pustolovine, avanture, istraživanja i sl., a horore volim do određenih granica dok nema previše strašnih ubijanja i sličnog. Toga u ljubavnim romanima nema pa čitanje istih nema granica. Uživam čitajući takve romane jer se više volim poistovjećivati s likovima koji su zaljubljeni i koji se vole, nego s onima koji se ubijaju.
Najdraži ljubavni roman mi je Sumrak saga, ako se ona tu uopće svrstava, pošto ju neki svrstavaju tu, neki u fantasy, a neki u horor. Dragi su mi i romani Cecelie Ahern, a i još mnogi drugi. Kakve žanrove najčešće čitate? Herz


Zadnja promjena: Valentinchy; pon sij 04, 2010 3:32 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
H-elly
Čitatelj
H-elly


Broj postova : 404
Join date : 22.11.2009
Age : 35
Lokacija : ~iznad oblaka~

Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptypon stu 30, 2009 1:47 pm

Volim čitat knjige iz kojih izvučem neku pouku na kraju ili koje na neki način dopru do mene i natjeraju me da malo drugačije pogledam na stvari oko sebe.
Ali što se posebnih žanrova knjiga tiče najviše volim čitat ljubavne romane.. <uz njih se najlakše opustim i na tih nekoliko sati koliko čitam knjigu ništa oko mene nije važno, uvučem se u taj svijet, poistovjetim se sa tim junacima i jednostavno uživam. Koji put mi je upravo čitanje jedini način opuštanja.- Iako kod ljubavnih romana znam završetak, znam da će dvoje glavnih aktera biti zajedno, svejedno me zanima način na koji će završit zajedno, kako će si priči, kako će zavest jedan drugoga i što će sve biti u stanju napraviti da bi održali tu ljubav. Sviđaju mi se opisi emocija u tim knjigama, opisi ljubavi, ako je ljubav uopće moguće opisati riječima.
Kao što sam već naglasila najlakše opustim uz ljubavne romane S.E. Phillips ili B. Joyce. :study:
[Vrh] Go down
Killalla
Knjiški moljac
Killalla


Broj postova : 17
Join date : 08.11.2009
Age : 28
Lokacija : Where things are unknown

Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptysri pro 02, 2009 4:10 pm

Shvatila sam da zapravo čitam dosta Fantasya, jednostvano me privlače ti neki drugi svjetovi, vilenjaci, zmajevi, patuljci i avanture, ne smeta ako je tu neka ljubavna priča ugurnuta između, ali mi je savim dobro i bez nje, mislim da me za fantasy zagrijao Drizzt Do'Urden, tamni vilenjak, savršeni lik, savršene knjige. Kod nas je prevedeno samo 6 dijelova Sad ali doma imam još nekoliko nastavaka na engleskom, tako da ako itko još voli fantasy toplo preporučam. Prva knjiga se zove Zavičaj, autora R. A. Salvatore kiss
[Vrh] Go down
http://moje-srce.blog.hr/
*deich*
Knjiški moljac
*deich*


Broj postova : 17
Join date : 25.09.2009
Age : 30

Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptysub pro 05, 2009 8:39 pm

Ljubavne romane...
U njih se najviše uživim....
Pogotovo ako nisu karakteristične priče.. nego neobične, jedinstvene..
[Vrh] Go down
Jayne
Čitatelj
Jayne


Broj postova : 181
Join date : 25.12.2009
Age : 30

Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptysub sij 02, 2010 9:46 pm

Istakla bih fantasy, ali stvarno, ne prezirem od ničega drugoga.
Što mi dođe pod ruku, to čitam. Čemu birati? Laughing
Dakako, ono što izaberem u knjižnici često ovisi i o mom raspoloženju.
Kada sam onako sva umorna i depresivna volim uzeti nešto humoristično ili ljubavno. To me razveseli i opusti. Vrati raspoloženje u svijetlije tonove.
Kada mi mozak radi sto na sat i mašta je u elementu tu su krimići i fantasy.
Jednostavno, volim čitati, a ako nešto voliš voliš to na sve načine i u bilo kojim uvijetima
bounce
[Vrh] Go down
Penelope
Administratorica
Penelope


Broj postova : 1120
Join date : 13.09.2009
Lokacija : Finavir

Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptysub sij 02, 2010 9:57 pm

Jayne je napisao/la:

Jednostavno, volim čitati, a ako nešto voliš voliš to na sve načine i u bilo kojim uvijetima
bounce

Jako, jako lijepo napisano. Slažem se Smile .
Eh, da sam stavila mogućnost "sve" volim čitati olakšala bih sebi, a vjerujem i vama, život, ali kako nisam Laughing ništa od lakog izbora.

Kada već nemam drugog izbora, izabrat ću fantasy , jednostavno volim "ući" i te neke izmišljene, drugačije svjetove. Volim putovati stranicama avanture i napetosti.
Ali da me netko pita što istinski najviše volim čitati, rekla bih sve, jer kao što sam negdje rekla

" Svaka knjiga, svaki svezak ima dušu. Dušu onoga tko ju je napisao i dušu onih koji su ju pročitali i proživjeli i sanjali je. Svaki put kad neka knjiga prijeđe iz ruku u ruke, svaki put kad netko prijeđe pogledom preko njenih stranica , njezin duh naraste i ojača."

Tako da jednostavno po meni ne bi bilo fer izabrati samo jednu knjigu, jer svaka od njih je posebna i svaka od njih na mene drugačije djeluje.

Ali moram nam malo otežati izbor... Laughing
[Vrh] Go down
https://svijetknjiga.forumcroatian.com
Jayne
Čitatelj
Jayne


Broj postova : 181
Join date : 25.12.2009
Age : 30

Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptysub sij 02, 2010 10:00 pm

Penelope je napisao/la:



Kada već nemam drugog izbora, izabrat ću fantasy , jednostavno volim "ući" i te neke izmišljene, drugačije svjetove. Volim putovati stranicama avanture i napetosti.


Slažem se. Uzbudljivo je gledati kako se radnja u takvim svjetovima razrađuje. Naprosto me to oduševljava.

Penelope je napisao/la:


Tako da jednostavno po meni ne bi bilo fer izabrati samo jednu knjigu, jer svaka od njih je posebna i svaka od njih na mene drugačije djeluje.

Upravo tako. Wink
[Vrh] Go down
Natalie
Feather expert
Feather expert
Natalie


Broj postova : 692
Join date : 03.01.2010
Age : 30
Lokacija : Lothlórien

Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptyned sij 03, 2010 3:22 pm

Najvise volim ljubavne i drame. Iako sve mogu. Volim knjige s nekom porukom. Volim da kada pročitam knjigu da stanem i zamislim se o njoj, da mi dugo ostane u sjećanju.
Dakako, mogu i čitati one za razibrigu romane...
Ja sam više realisticniji tip. Ne volim baš puno fantastike.


Zadnja promjena: Natalie; ned oľu 07, 2010 3:12 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
http://evanescence-forum.forumotions.net
Lena Reve
Knjižničarka
Knjižničarka
Lena Reve


Broj postova : 715
Join date : 29.09.2009
Age : 33
Lokacija : Fangtasia

Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptyned sij 03, 2010 5:49 pm

Volim bajkovitost tako da volim fantastiku,ali volim i SF i ljubavne romane..Ma zapravo,volim sve žanrove osim krimića.. chair
[Vrh] Go down
http://booklalaland.blogspot.com
Gost
Gost




Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptypon sij 04, 2010 8:11 pm

*deich* je napisao/la:
Ljubavne romane...
U njih se najviše uživim....
Pogotovo ako nisu karakteristične priče.. nego neobične, jedinstvene..

Glasala sam za ljubavne romane. I da puno ne dužim, totalno se slažem s ovim što je *deich* napisala. Kakve žanrove najčešće čitate? 927249
[Vrh] Go down
Ines Emma
Feather expert
Feather expert
Ines Emma


Broj postova : 519
Join date : 14.09.2009
Lokacija : Beauxbatons

Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptyuto sij 05, 2010 3:33 am

Fantasy Smile
Volim odlutati od stvarnog svijeta i ući u taj drugi, 'nestvarni' svijet.Tada ne mislim na svoje brige i sve ostalo što me čeka...Privlače me ti nestvarni likovi - vile, vampiri, vukodlaci...
Ali volim čitati i ljubavne, a niti drame nisu manje važne po ovom pitanju.
Knjige ovise večinom o mom raspoloženju, odnosno o tome što mi se upravo čita Smile
Horore...ne volim Laughing
[Vrh] Go down
josie
Čitatelj
josie


Broj postova : 44
Join date : 08.01.2010
Age : 31
Lokacija : wonderland^^

Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptypet sij 08, 2010 3:29 pm

hm, pa valjda fantasy, jer hp i lotr spadaju u to, a te knjige najvise volim...i sumrak sagu.
no volim i oldskul klasike, cak i lektire...svaka knjiga i svaki zanr u sebi sadrzi nesto zanimljivo za procitati i nauciti.
od ljubavnih mi je jedino sumrak saga eto ok, sve ostalo ne zelim ni pogledati jer se zapravo strasno grozim nekih srcedrapajucih recenica Kakve žanrove najčešće čitate? Icon_pale
horore mi je bolje mozda pogledati kao film Very Happy
a drame mi se isto svidjaju, pogotovo kad je drustvo u pitanju, i njegov utjecaj na pojedinca, i na kraju tragican kraj.
obozavam unhappy endingse Very Happy
[Vrh] Go down
https://twitter.com/JosieBathory
Gost
Gost




Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptysub sij 30, 2010 11:09 pm

Reci cu drame jer je to nekako najopcenitije od ponudjenog.
Ali nisu drame. ( St- pa zasto sam onda to odabrala? T__T )

Knjige koje citam se ne mogu svrstati u jednu kategoriju. Jako volim satiricne komedije. Imam fetis na ratne knjige. *drools* Najvise volim neke poludokumentarne, koji obradjuju vazne povijesne dogadjaje iz drugih gledista. Ma zapravo, kod mene uopce nije bitna vrsta knjige, nisu mi vazni ni radnja ni likovi toliko, koliko mi je vazno da je sve dobro napisano. Razz Dakle, vazan mi je pisac, ne radnja.
[Vrh] Go down
CeLuLoiD
Forumska dizajnerica
CeLuLoiD


Broj postova : 27
Join date : 28.02.2010
Age : 28
Lokacija : ..::Over the clouds,behind the universe on the pink star::..

Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptypon oľu 01, 2010 12:32 pm

Najvise volim kombinacije ljubavnih,horora i fantasy romana.
Oni me odusevljavaju.
[Vrh] Go down
http://www.twilight-saga4ever.com
Carla Elisabeth Parker
Feather expert
Feather expert
Carla Elisabeth Parker


Broj postova : 781
Join date : 01.03.2010
Age : 31

Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptypon oľu 01, 2010 1:04 pm

najviše volim ljubavne.
zašto?ah,baš se pitam.....jednostavno obožavam ljubavne priče,izmišljene, jer zamišljam sebe u njima ili se poistovjećujem sa glavnim likom i jednostavno moja mašta odluta i ja se usto i opustim. svi mi maštamo o tome da nađemo ''savršenoga'' al pod ''savršenog''uvijek želimo nekog papka. grin
od ljubavnih mi je najljepša ''ponos i predrasude'' i naravno ''romeo i julija''
također i volim fantasy.jednostavno odeš u jedan nestvarni svijet i također se zamišljaš u nj.

sve u svemu sve dobro što mi dođe pod ruku volim pročitati što god to bilo osim horora.
[Vrh] Go down
http://forksforum.net
*Nefertiti*
Čitatelj
*Nefertiti*


Broj postova : 32
Join date : 03.03.2010
Age : 35
Lokacija : Zagreb

Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptyčet oľu 04, 2010 1:07 am

CeLuLoiD je napisao/la:
Najvise volim kombinacije ljubavnih,horora i fantasy romana.
Oni me odusevljavaju.

slažem se u potpunosti...

obožavam kad se isprepletu nešto stvarno i snažno kao ljubav koja je stup knjige i bude obavije sa nečim nestvarnim kao što je magija, ili nadnaravnim kao što su duhovi...
[Vrh] Go down
Marina
Voditeljica Kviza znanja
Marina


Broj postova : 178
Join date : 01.03.2010
Lokacija : London

Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptypet oľu 05, 2010 6:36 pm

Fantasy.
Opusti me i na kratko prestanem misliti na sve što me čeka.
Horore ne volim nešto pretjerano, nisam takav tip.
Ljubavne kad nađem, ali da nije neka patetika.
[Vrh] Go down
Amariee
Čitatelj
Amariee


Broj postova : 50
Join date : 14.12.2009
Age : 28
Lokacija : Sarant ~ Grad Gradova

Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptyuto oľu 23, 2010 7:24 pm

Uff, općenito mi je knjige koje čitam teško svrstati u određeni žanr, ali pokušat ću. Kakve žanrove najčešće čitate? Icon_razz

Najviše se nalazim u fantasyju. Zašto?
Vjerujem da je na takav moj izbor knjiga najviše utjecao HP, moja prva književna ljubav, koji me uvelike oblikovao kao čitatelja.
Volim tu šarolikost koju fantasy donosi, provačenje različitih stilova, misterije, drame, humora, pa i ljubavne priče koja začini svaku knjigu.
Volim snažne, sive likove, poput pravih ljudi, koji me tjeraju da s njima strepim, plačem i radujem se, proživljavam svaki događaj. Likove koji se doimaju stvarno, mada bili vilenjaci, bića iz svemira ili čarobnjaci.
Volim zanimljive zaplete, neočekivane prevrate, i spletke koje te tjeraju da razmišljaš, povezuješ i zaključuješ. Tako se ne osjećam samo kao pasivni čitač, već dio mene sve proživljava zajedno s likovima.
Volim neočekivanu radnju, koja te odvede od seljaka s tržnice do kraljevskog dvora, od rudnika duboko pod zemljom do plavog oceana.
Volim priču ispripovijedanu iz različitih perspektiva, nadopunjavanje i slaganje kockica u glavi.
Volim dobro napisanu knjigu, zanimljiv stil, bogate i životne opise i dobru karakterizaciju. Loš pisac može pisati o najuzbudljivojoj potrazi za blagom, i knjiga će biti dosadna. Dobar pisac će zanimljivim učiniti i seljaka koji sadi krumpir. (Nadam se da me shvaćate. Kakve žanrove najčešće čitate? Icon_razz )
Volim kad pisac poznaje zakonitosti svoga svijeta. Kad koliko god on fantastičan i nestvaran bio, on ga može objasniti.
Volim kad pisanje oduzme dah, kad poželim da je knjiga trajala duže.
I na kraju, volim fantastiku. Volim pobjeći iz često sive stvarnosti, sklupčati se s knjigom i tokom misli otplutati nekamo, izubiti se u priči.

Horore jednostavno ne volim, ne privlači me, a i prestrašljiva sam.
Ljubavni me osobito ne privlače. Čitala sam samo Ahernicu i Austenicu. Prva me oduševila životnošću svojih knjiga (iako me P.S. Volim te jako razočarao, poglavito zbog Holly), a druga izvrsnom karakterizacijom, iako su mi radnja i stil pomalo suhoparni (samo moje mišljenje). Nisu me toliko uvukle u svoje knjige kao pisci poput Kaya i Martina.
Drama? Nije li svaka knjiga pomalo drama? *shrug* Od knjiga koje bih mogla tamo svrstati, a snažno su me se dojmile, izdvojila bih Kradljivicu knjiga, Prije nego što odem i Čuvarica sestre svoje. Prekrasne knjige koje su me rasplakale i potakle da još više cijenim sve lijepo, ali i ono manje llijepo u svome životu.

Uz sve gore navedeno, stavila bih alternativnu povijest kao jedan od omiljenih žanrova, pogotovo ako je povezano s fantastikom.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptyuto oľu 23, 2010 7:48 pm

Opa. Svidjas mi se. Alternativna povijest. <3 Samo steta sto nema bas puno knjiga te tematike pa treba prijeci i na druge medije. I LOL na razlicite perspektive. Cita se Martin, vidim Very Happy
[Vrh] Go down
andriana0
Čitatelj
andriana0


Broj postova : 28
Join date : 01.04.2010

Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptyned tra 04, 2010 12:21 am

Hmm... pa iskreno nakon onih serijala Hercule Poirot poludila sam za Aghatha C. znači detektivske
on mi je faca, sve kaj mi je palo u knjižnici sa njim u ruke odmah posudba! Ma da ne volim onu baku Marple il kak već se zvala


Pa onda u srednjoj sam bila među rijetkima koja je baš čitala lektire, ajme kako sam pala na povijesni roman Seljačka buna, imam je doma Very Happy meni se tako dopalo, od opisa, bitki, surove sudbine i na kraju ronila suze

Onda kada sam u kinu na nagovor došla vidjet Tw, Meyer mi je postala višemjesečna opsesija, što i tko got o njoj, žena je uspjela! I love you

ima toga, nemrem se baš svrstat u kategoriju ali u zadnje vrijeme love stories
[Vrh] Go down
Marina
Voditeljica Kviza znanja
Marina


Broj postova : 178
Join date : 01.03.2010
Lokacija : London

Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptyned tra 04, 2010 12:02 pm

andriana0 je napisao/la:
Hmm... pa iskreno nakon onih serijala Hercule Poirot poludila sam za Aghatha C. znači detektivske
on mi je faca, sve kaj mi je palo u knjižnici sa njim u ruke odmah posudba! Ma da ne volim onu baku Marple il kak već se zvala

Slažem se. Christie sam počela čitati kad je HRT počeo prikazivati Poirota nedjeljom ujutro. Knjige su joj love . Najviše mi se sviđaju ta ubojstva i kako su smišljena i kako Poitor dođe do zaključka.
[Vrh] Go down
Natalie
Feather expert
Feather expert
Natalie


Broj postova : 692
Join date : 03.01.2010
Age : 30
Lokacija : Lothlórien

Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptyned tra 04, 2010 4:34 pm

Moram se pridružiti pohvalama. Smile
Agatha Christie mi je jedna od najdražih spisateljica.
Obožavam njene romane; jedan od najdražih likova mi je Hercule Poirot. Pročitala sam hrpu romana o njemu.
Zbog A. Christie sam zavoljela krimiće. I love you
I da, ona je Gospođica Marple, dobra mi je, ali je Poirot moj favorit. Smile
[Vrh] Go down
http://evanescence-forum.forumotions.net
andriana0
Čitatelj
andriana0


Broj postova : 28
Join date : 01.04.2010

Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptyned tra 04, 2010 11:00 pm

Natalie je napisao/la:
Moram se pridružiti pohvalama. Smile
Agatha Christie mi je jedna od najdražih spisateljica.
Obožavam njene romane; jedan od najdražih likova mi je Hercule Poirot. Pročitala sam hrpu romana o njemu.
Zbog A. Christie sam zavoljela krimiće. I love you
I da, ona je Gospođica Marple, dobra mi je, ali je Poirot moj favorit. Smile

jel da da je tip skorz odličan? Odglumio ga je David Suchnet, volim te britanske ekranizacije ne one američke.

Prije par mjeseci išla sam po dućanim i na trgu u Nami vidla prodaju se filmovi ti britanski Poirot, čak neke koji nisu bili na tv-u jer sam se trudila sve gledat i to po 20kn u paketu. Jako sam se iznenadila.

Inače sam gutala te knjige, ona tak fenomenalno zna napisat, i ono moraš biti vidovit da skužiš tko je kriv i najbolje nije sad bezeveze priča neg kad ju prevrtiš shvatiš kakv je žena imala talent pisajući krimiće i grickajući jabuke! Smile
[Vrh] Go down
Iva
Knjiški moljac
Iva


Broj postova : 15
Join date : 19.04.2010
Age : 36

Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptyuto tra 20, 2010 5:13 pm

Bez sumnje fantasy. U SVIM oblicima, iako najviše volim kad je neka ljubavna priča ubačena u radnju ^^
[Vrh] Go down
http://iva222.deviantart.com
Gost
Gost




Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptyuto tra 20, 2010 11:00 pm

najvise volim fantasy.... mogu i ostale žanrove čitati ali najviše volim fantasy...
počeo sam čitati knjige tek sa prvim harry potterom sa 14 godine i zaljubio sam se u knjigu..
nakon toga sam poludio za knjigama ponajvise za fantasy žanrom i sad sam poznat kao book frik Smile
[Vrh] Go down
Girl in Edwards arms
Čitatelj
Girl in Edwards arms


Broj postova : 22
Join date : 11.06.2010
Age : 27
Lokacija : Negdje ispod zvijezda.(:

Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptypet lip 11, 2010 10:48 am

Ljubavne. jednaostavno obožavam ih. Lagano mi ih je shavtiti i brzo se čitaju. Iako volim i ostale žanrove. Ljubavi su mi njadraži. Very Happy Very Happy
Kad sam ne popravljiva romantičarka.
[Vrh] Go down
http://www.twilightsource.biz/forum.htm
Corto Maltese
Knjiški moljac
Corto Maltese


Broj postova : 5
Join date : 20.06.2010
Lokacija : On the run

Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptypon lip 21, 2010 11:28 pm

Fantasy. Cool

Još kad naiđem na neki dobar(i dug) serijal, onda je to vrh. Very Happy
[Vrh] Go down
Linn
Čitatelj
Linn


Broj postova : 60
Join date : 05.10.2010
Age : 28
Lokacija : London,England

Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptyuto lis 05, 2010 3:02 pm

Sve,no horori mi baš ne sjedaju iako volim one knjige od R.L.Stine ili vampirske.
Ipak se ja držim svijeta koji ne postoje i sretnih krajeva Smile

[Vrh] Go down
BookLover
Čitatelj
BookLover


Broj postova : 49
Join date : 06.11.2010
Age : 27

Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptysub stu 06, 2010 4:34 pm

Sve, ali najviše čitam fantastične.
Volim kada pisac stvori jedan novi svijet,nova bića.To pokazuje koliku netko maštu ima.
[Vrh] Go down
Lilah
Čitatelj
Čitatelj
Lilah


Broj postova : 251
Join date : 23.05.2010
Age : 26
Lokacija : Shallow grave.

Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptyčet stu 11, 2010 7:36 pm

Horore.
Volim taj stil, tu surovu nerealnost...Obožavam ih!
Stephen King. I love you Njegove su knjige za ubiti dobre. I naravno po pristupačnoj cijeni. xD


Nravno volim i ljubavne i fantasy ali nema višestrukog biranja.
Kakve žanrove najčešće čitate? 187548
[Vrh] Go down
https://facebook.com/stella.twi
Andy
Čitatelj
Andy


Broj postova : 58
Join date : 10.04.2010
Age : 32
Lokacija : Zagreb

Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptysri pro 29, 2010 3:48 pm

Fantasy. Volim taj svijet "izmišljenoga", gdje je sve moguiće i gdje se pojavljuju razna bića. Također volim kad u takvim knjigama ima i ljubavna priča. Volim love-hate veze tj. prepucavanja između likova prije nego što shavte da se vole.
Volim bajke, sve što nije obično.
Također volim i paranormal romance. Tako bi bilo engleski.
Dakle...sve vrste fantasy-a. Pročitati ću ja i "normalne" knjige. Ali više volim svijet mašte. Smile
[Vrh] Go down
http://king-0f-thieves.tumblr.com/
Christine von Cahill
Čitatelj
Christine von Cahill


Broj postova : 74
Join date : 20.02.2011
Age : 27
Lokacija : SvUgDjE pO mAlO :P

Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptyned vel 20, 2011 6:21 pm

Najčešće čitam fantasy knjige jer volim "odlutati" iz ovog svijeta,pobjeći negdje gdje vladaju drugačija (ili više-nanje drugačija) pravil,gdje je sve moguće..Ali opet,ima i fantasy knjiga koje jednostavno nisu.....Ufff....ne znam kako da ih opišem.....Kao da ne spadaju u taj žanr,kao da pisac ne zna gdje da strpa djelo pa u prvi žanr kojeg se sjeti,eto,tako nešto,otprilike...Njije svaka fantasy knjiga jednake kvalitete nit ću u svakoj jednako uživati i uživiti se...Daleko od toga...Zanima me taj svijet,zanima me nadnaravno,magija,čarolije,fantastična bića,vile,vienjaci...

Da,znam i predobro da mnogo ljudi kaže da su sve to samo priče i legedne,ali čemu onda izreka da "u svakoj legendi postoji zrnce istine"? Jednostavno,smatram da nisu sve priče nastale tek pukom maštom,mislim da su se prve priče o vilama i vilenjacima temeljile na nečemu stvarnom....Pa možda je to bila tek vjeverica koja je nekom izgledala kao čovjek,pa ju je odlučio nazvat vienjak i o njoj ispredati priču...Možda i nije...Čula sam mnoge priče o vilama,jesu li istinite ili ne,tvrdim da ne može petoro ili šestoro ljudi lagati ako ispriča više-manje jednaku prču...

Volim i pustolovne,horore,romantične...Ali fantastika mi je ipak nekako omiljena jer je i moja priča u fantasy stilu Very Happy
[Vrh] Go down
http://sumrak.forumtwilight.com/
slatka_princess
Čitatelj
slatka_princess


Broj postova : 38
Join date : 20.02.2011
Age : 26
Lokacija : Los Angeles , Kalifornija xD

Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptysri vel 23, 2011 10:36 pm

Ja sam izabarala ljubavne. jer da nema njih ne bi ni bilo većine knjige. ljubavne knjige če se uvijek čitati i one ne zamiru, gotovo svugdje ima ljubavi i u textovima i u samima nama i oko nas. one su sveprisutne danas . a tko ne bi odolio jednoj dobroj romansi ? još kada je sve detaljno i dobro napisano..... Odgovor je : NITKO !!!!!!!! hug Hug glomp
[Vrh] Go down
Ema Kesler
Čitatelj
Ema Kesler


Broj postova : 92
Join date : 15.05.2010
Age : 27
Lokacija : Zagreb.

Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptyuto lip 21, 2011 5:03 pm

Ja najviše čitam fantasy.
Odrasla sam uz Harrya Pottera i slične knjige, i nijedan drugi tip knjige mi ne sjedne i ne sviđa mi se; ili su mi dosadne, ili nema dosta zanimljive radnje... Smile
[Vrh] Go down
Babsi Bou
Čitatelj
Babsi Bou


Broj postova : 176
Join date : 11.10.2010
Age : 28
Lokacija : Dance Academy New York

Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptysri lip 20, 2012 2:14 pm

Do nedavno moj odgovor bi bile fantasy i ljubavne, ali u zadnje vrijeme sve više otkrivam čari drama Smile
[Vrh] Go down
Liesel
Čitatelj
Liesel


Broj postova : 175
Join date : 07.04.2010
Age : 28

Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Emptypet lip 22, 2012 5:01 pm

Glasala sam za Fantasy. Obožavam ih Smile
[Vrh] Go down
http://tocaforever.blog.hr
Sponsored content





Kakve žanrove najčešće čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Kakve žanrove najčešće čitate?   Kakve žanrove najčešće čitate? Empty

[Vrh] Go down
 
Kakve žanrove najčešće čitate?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Koje knjige najčešće čitate na plaži?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Čudesan svijet knjiga :: Forum :: Ankete-
Forum(o)Bir: